Aranacak Kelime  
  Tüm Reyonlar

  Fiyat Listesi

  Tüm Markalar

  Doviz Kurları
1 Dolar ( $ ) : 32,2139 TL
1 Euro ( € ) : 35,0195 TL
1 Pound ( £ ) : 40,9817 TL

  Gerekli Bilgiler

 
  Güncel Haberler

3D Güvenli Ödeme (3D Secure) Sistemi Nedir?
3D Secure Nedir?

İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bu sistemde, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz. 

Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified By Visa", Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir. Bu sistemi aktive etmek için ayrıca bir ücret ödenmesi gerekmemektedir. 

3D SECURE ALIŞVERİŞ SÜRECİ

 1. Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına 3D sistemine kaydettirerek 3D secure şifresini alır.
 2. Kart sahibi, 3D sistemine uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer.
 3. Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini soran bir ekran açılır.
 4. Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır ve ödeme gerçekleşir.

  Sıkça Sorulan Sorular

  3D Secure ne işe yarar/avantajları nelerdir?

  İnternetten gerçekleştirilen alışveriş işlemlerinde güvenliğin artması ve olası sahtekarlık girişimlerinin önlenmesi, güvenli ve aynı zamanda hızlı alışveriş ile hem kart sahibi hem de iş yerlerine kolaylık sağlanması ve kart sahipleri ile sanal mağazaların riskinin ortadan kaldırılması gibi avantajları vardır.

  SMS ile 3D Secure şifresi nedir?

  3D Secure Güvenlik Sistemi ile alışveriş yaparken cep telefonunuza gönderilen şifredir. Bu şifre ile alışveriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonunuza gelecek mesaj içeriğinde, işlemi doğrulamakta kullanacağınız şifreniz ve şifrenin ait olduğu işlemin referans numarası yer almaktadır. Bu şifre sadece referans numarası verilen işlem için kullanılabilir.

  Cep telefonu numaram Banka’da kayıtlı/güncel değil ise ne yapmalıyım?

  İşlem esnasında SMS alamıyorsanız Bankamız’daki cep telefonu bilginizin güncelliğini kontrol etmelisiniz. 3D Secure ile güvenli işlem yapabilmeniz için cep telefonu numaranızın Bankamız sisteminde doğru ve güncel olarak kayıtlı olması gerekmektedir. Cep telefonu numaranızın kayıt/kontrol ya da güncelleme işlemlerini bankanızın Telefon Şubesi’nden veya şubelerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

  SMS ile gelen şifreyi ne zaman kadar kullanabilirim?

  SMS ile gelen şifrenizi üç dakika içerisinde kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde şifreniz geçersiz olacaktır. Şifrenizin geçersiz olması halinde ikinci bir şifre daha gönderilecektir. Bu şifrenin geçerlilik süresi ise yine 3 dakikadır. 

  3D Secure işlemlerde sanal kartımı kullanabilir miyim?

  Sanal kartlarınızla da internet üzerinden 3D Güvenlik Sistemi’ni kullarak alışveriş yapabilirsiniz.


 
  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Üye Girişi

  Güncel Haberler

  Fırsat Ürünü

Company : Yuhan Av Malzemeleri - SERDAL YÜCE
End Date : 15.8.2024
URL : https://www.yuhanav.net/
Address : Çarşı Mahallesi Nalbant Sokak No:16
Telephone : Tel: 424 236 0015 Fax: 4242371560 Cep:05337062111
Email Contact : destek@yuhanav.net
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.       
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza E-Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.